W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił Windows 10 build 10586 w szybkim pierścieniu aktualizacji. Teraz gigant z Redmond zdecydował się udostępnić tę kompilację systemu dla tych członków programu Windows Insider, którzy korzystają z wolnego pierścienia aktualizacji. To oznacza, że system jest na tyle stabilny, że mogą go używać wszyscy.

Oczywiście, jak dobrze pamiętamy, Windows 10 build 10586 został podobno wybrany na większe uaktualnienie dla "dziesiątki", które ukrywa się pod nazwą kodową Threshold 2. Już w niedługim czasie, może nawet jeszcze dziś, aktualizacja ta ma być dostępna publicznie i będzie ją mógł zainstalować każdy użytkownik Windows 10, a nie tylko Insiderzy.

Threshold 2 będzie pierwszą tak dużą aktualizacją dla Windows 10. Uaktualnienie wniesie naprawdę wiele nowości i udoskonaleń, w tym obejmujących przeglądarkę Microsoft Edge, ale na wsparcie dla rozszerzeń na razie nie ma co liczyć. Warto dodać, że udostępnienie Windows 10 build 10586 w wolnym pierścieniu aktualizacji oznacza, że w niedługim czasie Microsoft powinien udostępnić obrazy ISO z tą wersją systemu. Pewnie nastąpi to na dniach.