Internetowy gigant Google poszerza polską ofertę usługi Street View. Internauci z całego świata już mogą wybrać się wirtualny spacer po największych atrakcjach turystycznych z pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, lubelskiego, małopolskiego oraz mazowieckiego.

Dzięki zmianom, nie ruszając się z miejsca, internauci mogą odwiedzić Twierdzę Boyen w Giżycku, wybudowaną w przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno lub Wilczy Szaniec w Gierłoży koło Kętrzyna - hitlerowską siedzibę z czasów II wojny światowej. A jeżeli lubicie widok na jezioro, przejdźcie się po kładce znajdującej się na jeziorze Niegocin i podziwiajcie okolicę z tarasu widokowego.

Dla amatorów żeglugi Google przygotowało też rejs po jeziorach Niegocin i Kisajno. Ponadto na Street View można obejrzeć zdjęcia z Mamerek koło Węgorzewa, gdzie znajduje się kompleks bunkrów niemieckich i Muzeum II Wojny Światowej oraz z Mazurskiego Parku Atrakcji (zwanego Mazurolandią) w Parczu koło Kętrzyna. Wybierzcie się też na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Osoby lubiące zwierzęta mogą obejrzeć zdjęcia z wizyty Trekkera w Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi. Dla stęsknionych za starą koleją przygotowano wycieczkę do Skansenu Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznicach. osoby, których interesuje tematyka historyczna, to już od dzisiaj na Street View mogą zwiedzić Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Muzeum - Miejsce Pamięci w Bełżcu, Oddział Państwowego Muzeum na Majdanku.

Wykonano też panoramiczne zdjęcia Łazienek Królewskich w Warszawie, które również możecie wirtualnie zwiedzić. Ponadto na Street View można znaleźć zdjęcia jednego z największych zabytków architektury sakralnej w województwie małopolskim - Kościoła Świętego Michała Archanioła w Binarowej.

[Łukasz Szewczyk]