YouTube udostępnił kilka filmów w rozdzielczości 4K, które odtwarzane są przy 60 fps. Do tej pory taka opcja była zarezerwowana dla 720p, 1080p i 1440p.
Wprowadzenie filmów w 60 kl./s było jednym z ważniejszych wydarzeń ubiegłego roku na platformie YouTube. W końcu otrzymaliśmy możliwość oglądanie materiałów z niedostępną wcześniej w tym serwisie płynnością. Opcja została udostępniona wszystkim użytkownikom w październiku ubiegłego roku i była początkowo dostępna tylko dla filmów o rozdzielczości 720p lub 1080p. Nieco później właściciele serwisu dodali też obsługę 60 kl./s w 1440p.

Można samemu sprawdzić uruchamiając przykładowe filmy. Nie wszystkie komputery będą w stanie płynnie odtwarzać takie filmy. W tym celu, po uruchomieniu odtwarzania, trzeba pamiętać o zmianie jakości na 2160p - po przejściu na YouTube. Ważne jest również odpowiednio szybkie łącze internetowe.

Filmy w takiej jakości wymagają posiadania dobrego łącza (lub chwili cierpliwości na buforowanie) oraz komputera radzącego sobie z rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli przy 60 FPS. Na razie nie warto wrzucać własnych filmów w takiej jakości, gdyż YouTube nie udostępnił jeszcze odpowiedniej opcji dla zwykłych kanałów - ma to nastąpić w ciągu kilku miesięcy.