Aż jedenaście lat przyszło czekać fanom serii GTR na zapowiedź kolejnej, trzeciej odsłony cyklu. Odpowiedzialna za realizację tytułu ekipa Simbin Studios podała do wiadomości, że pracuje nad GTR 3 z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach XONE i PS4.

Twórcy chwalą się, że będzie to rewelacyjny symulator oddający w możliwie najrealniejszy sposób mechanikę jazdy prawdziwym samochodem, ale coś dla siebie znajdą również mniej zaprawieni w boju gracze. Wśród zalet wymienia się oczywiście również oprawę graficzną oraz odwzorowanie dźwięku.

Gra ma zostać oddana w ręce fanów w roku 2018, czyli 12 lat po premierze drugiej części cyklu. Przez tak długi czas z pewnością zmieniło się wiele, począwszy od możliwości technicznych, na wymaganiach graczy kończąc. Zmieniła się również sytuacja prawna, ponieważ przestało istnieć FIA GT Championship. Twórcy zapewniają jednak, że trwają już rozmowy negocjacyjne w kwestii licencji.

Grę napędzać będzie legendarny już silnik Unreal Engine 4, który sprawdził się w niejednym tytule. Tytuł zaoferuje wysoko rozwiniętą sztuczną inteligencję współzawodników, duży wachlarz torów wyścigowych oraz zmienne warunki pogodowe.