Kanały RSS ProLine - Really Simple Syndication

Oparty na języku XML system przesyłania nagłówków i zwiastunów wiadomości

Umieszczony na serwerze plik w formacie RSS można przypisać do specjalnego czytnika RSS, które istnieją zarówno jako samodzielne programy, jak i wtyczki do przeglądarki internetowej.

Użytkownik pobiera nagłówki i zwiastuny wiadomości i może otworzyć interesujący go dokument czy też stronę WWW. Zaletą RSS jest możliwość subskrypcji wielu źródeł informacji jednocześnie i przeglądania nagłówków oraz czytania wiadomości w jednym programie i bez wchodzenia na poszczególne strony.

RSS to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i aktualności. RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).

Kanał RSS w ProLine

RSS: ProLine.pl - Portal AktualnościRSS: ProLine.pl - Portal Aktualności https://proline.pl/xml/news.xml
RSS: ProLine.pl - Sklep ProduktyRSS: ProLine.pl - Sklep Produkty https://proline.pl/xml/produkty.xml
RSS: ProLine.pl - Produkty PromocyjneRSS: ProLine.pl - Produkty Promocyjne https://proline.pl/xml/produkty_promocyjne.xml

Czytnik kanałów

Do odczytania informacji przesyłanych za pomoca RSS służą specjalne czytniki lub wtyczki dostępne np. do popularnego komunikatora internetowego Miranda. Do odczytywania kanałów RSS może służyć także np. przeglądarka Opera, Firefox oraz IE 7.0 a teraz także IE 8.0.

Jak uzyskać dostęp do źródła RSS firmy ProLine?

Po instalacji czytnika RSS komputer jest gotowy do otrzymywania nagłówków „feed” dostępnych w kanałach RSS ProLine. Rozpocznij prenumeratę nagłówków „feed” (źródeł), klikając w odpowiedni link kanału, a następnie kopiując lokalizację (adres URL) z paska adresu twojej przeglądarki do schowka. Teraz zgodnie z instrukcją twojego czytnika RSS wklej lokalizację (adres URL) w odpowiednie pole czytnika w celu subskrypcji informacji.

Weryfikacja kanału ProLine RSS

Valid RSS Kanał RSS ProLine jest zgodny z obowiązującymi standardami na poziomie Really Simple Syndication 2.0, kliknij w banner aby zweryfikować poprawnośc naszego kanału RSS.
Copyright © 2002-2022 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.