Atari 2600 to konsola do gier wprowadzona na rynek w 1977 roku. Była ona jednym z pierwszych tego typu urządzeń, które pozwalało na wykorzystywanie wymiennych kartridży, zamiast wbudowania na stałe jednej lub więcej gier. Dzięki temu konsola może pochwalić się bogatą liczbą dostępnych tytułów, które dla wielu osób są już kultowe. Z pewnością ucieszy je fakt, że niedawno zestaw 100 produkcji z Atari 2600 trafił do sklepu Steam.
Oczywiście wszystkie pozycje zostały odpowiednio dostosowane do działania na współczesnych systemach operacyjnych, wprowadzono obsługę zewnętrznych kontrolerów, a nawet udostępniono w niektórych przypadkach tryb multiplayer. Sama grafika pozostała bez zmian, więc nie należy spodziewać się tu zaawansowanych efektów graficznych. W końcu w tamtych czasach liczyła się głównie grywalność, a zmiany mogłyby zepsuć urok starych produkcji. Na liście 100 gier znajduje się między innymi Asteroids, Centipede czy Missile Command. Warto dodać, że w ciągu ponad dekady rynkowej obecności na Atari 2600 powstało łącznie około 900 gier, więc udostępniona paczka daje dostęp do znacznej części z nich.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym zestawem, warto się pospieszyć, ponieważ do 31 marca jest on dostępny za 16,99 euro. Potem wszyscy chętni będą musieli za niego zapłacić 19,99 EUR. Pełną listę tytułów znajdujących się w paczce można znaleźć w sklepie Steam.