Firma Acer chce rywalizować z Nvidią na rynku tabletów. Producent ten przygotowuje produkt o nazwie Predator 8, który ma być konkurentem dla Shield. Nowość trafiła już do przedsprzedaży, a od 17 listopada będzie wysyłana do zamawiających.

Urządzenie może pochwalić się nowoczesnym designem w stylu laptopów Alienware. Tutaj wyróżniają się głównie cztery czerwone elementy, pod którymi kryją się głośniki 3D. Obraz wyświetlany będzie na ekranie 8 cali typu IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Pod maską zamontowano procesor Intel Atom Z8700 (cztery rdzenie o taktowaniu 1.6 GHz oraz w trybie Turbo 2.4 GHz), 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci na pliki, 5 MPix aparat tylny, 2 MPix kamerkę przednią i akumulator o pojemności 4550 mAh. Poza tym dostaniemy oprogramowanie Predator MediaMaster, które pozwoli na personalizację ustawień audio i wideo, co pozwoli nam uzyskać lepsze wrażenia w grach i multimediach.

Predator 8 od Acera kosztuje 299,99 dolarów i oferuje wsparcie dla łączności WiFi. Nie wiemy czy powstanie wersje LTE/3G. Niedługo powinna rozpocząć się także przedsprzedaż w Europie.