W pierwszym półroczu 2014 roku łączna liczba telewizyjnych usług Grupy Cyfrowego Polsatu plasowała się na poziomie 4,3 mln - wynika z raportu finansowego spółki, która wprowadza nowy sposób raportowania. Już 300 tys. klientów korzysta z oferty SmartDOM, łączącej usługi Cyfrowego Polsatu i Plusa.

Cyfrowy Polsat pozostaje największym dostawcą płatnej telewizji w Polsce oraz czołową platformą satelitarną w Europie pod względem liczby klientów - wynika z danych Grupy za drugie półrocze 2014 roku. Zaznaczmy, że od teraz Grupa Cyfrowy Polsat wprowadza nowe zasady raportowania danych dotyczących klientów oraz ilości aktywnych usług generujących przychody. Od teraz liczby RGU obejmują główne usługi i produkty grupy (telefonia komórkowa, płatna telewizja, Internet), które w okresie sprawozdawczym były aktywne i generowały przychody.

Na dzień 30 czerwca 2014 roku Cyfrowy Polsat świadczył 4,255 mln aktywnych usług płatnej telewizji (wzrost o 128 tys. rok do roku), w tym 771,4 mln usług multiroom (wzrost o 138 tys. rok do roku). Jak dodaje operator, usługa mulitroom jest motorem dynamicznego wzrostu liczby aktywnych usług płatnej telewizji. Dodatkowo z płatnej telewizji w systemie przedpłatowy (pre-paid) korzysta 66,5 tys. aktywnych klientów (spadek o 14,9 rok do roku)

Dodatkowo na dzień 30 czerwca 2014 roku Grupa Cyfrowy Polsat posiadała 6,644 mln abonentów usług telefonii komórkowej oraz 1,123 mln abonentów usług dostępu do szerokopasmowego Internetu (wzrost o 273 tys.). Operator podkreśla rosnącą rolę internetu mobilnego jako najczęściej wybieranego drugiego produktu w ramach programu Smart DOM.

Grupa Cyfrowy Polsat chwali się także dobrymi danymi programu SmartDOM, który pozwala na korzystne łączenie nowoczesnych usług Cyfrowego Polsatu i Plusa. W ofercie SmartDOM jest już ponad 300 tys. klientów. Liczba usług (RGU) posiadanych przez tę grupę klientów to ponad 1 mln. Dodatkowo SmartDOM ma pozytywny wpływ komunikacji na sprzedaż ofert standardowych (single?play).

Łącznie (telewizja + internet + telefon) Grupa Cyfrowy Polsat posiada 16,250 mln użytkowników usług (RGU).

[Łukasz Szewczyk]