LG i Google podpisały umowę o wzajemnym licencjonowaniu patentów. Umowa ma pomóc w obronie przed trolami patentowymi. Podobne porozumienie Google podpisał na początku bieżącego roku z Samsungiem.

Umowa zakłada nie tylko obecne patenty obu firm, ale również nowe, które zostaną ustanowione w czasie jej trwania. Nie wiemy co w rzeczywistości jest powodem podpisania takiego porozumienia, jednak z uwagi na bardzo bliską w ostatnim czasie współpracę dwóch firm nie powinniśmy być zdziwieni takim obrotem sprawy. LG i Google współpracowały przy smartfonach z serii Nexus.

Podpisanie umowy pomiędzy LG a Google'em znacząco wzmacnia obie firmy. Znajdują się one co prawda w pierwszej setce posiadaczy największej liczby patentów, jednak wyraźnie odstają od innych przedsiębiorstw z branży IT. Google powinno wymagać od LG pozostania przy Androidzie, jako systemie operacyjnym do urządzeń mobilnych. Niezależnie od motywacji, w najbliższym czasie raczej nie zobaczymy obu firm walczących ze sobą na drodze sądowej.