Serwis ETNews dotarł do informacji według, których na targach CES 2016 w Las Vegas zaprezentowane zostaną prototypowe monitory LG wykonane w technologii OLED. W ostatnich latach LG wprowadziło do oferty duże (55, 65 i 77 cali) telewizory oparte o organiczne diody, a także małe wyświetlacze dedykowane smartfonom i zegarkom (m.in. Apple Watch). W 2017 roku w sprzedaży miałyby się pojawić komputerowe monitory OLED.

Ta informacja oznacza, że opłaciły się wysiłki Koreańczyków w celu stworzenia trwalszych wyświetlaczy OLED. LG Display inwestuje miliardy na rozwój tej technologii. Jednak pierwsze generacje miały skłonności do wypalania się, najnowsze modele telewizorów radzą sobie już znacznie lepiej.

OLED pozwala na budowę niezwykle smukłych urządzeń, jest bardziej energooszczędny i oferuje znacznie lepsze odwzorowanie kolorów niż klasyczne ekrany LCD LED. Niestety raczej nie należy spodziewać się niskich cen, zwłaszcza na początku, kiedy monitory trafią do profesjonalistów, zamiast do naszych domów.