Najnowsza konsola Nintendo NX powinna kosztować mniej niż Xbox One czy PlayStation 4 - z takiego założenia wychodzą przynajmniej sprzedawcy w Wielkiej Brytanii. Eksperci twierdzą, że cena urządzenia nie może przekroczyć 200 funtów, jeśli włodarze Nintendo chcą osiągnąć dobrą sprzedaż. Ustalenie dobrych cen będzie kluczowe w zagwarantowaniu popularności oraz wygranej z konkurencyjnymi modelami Wii U oraz 3DS.

Do premiery nowej konsoli Nintendo zostało jeszcze kilka miesięcy. Urządzenie ma pojawić się na rynku w marcu przyszłego roku i dotąd nie wiemy nic o specyfikacji oraz sugerowanych cenach detalicznych. Nieoficjalne źródła podają jednak, że moc obliczeniowa NX ma plasować się gdzieś pomiędzy konsolami PS3 a PS4. Urządzenie najprawdopodobniej napędzane będzie układem Nvidii i stanowić będzie połączenie konsoli przenośnej i stacjonarnej (po podłączeniu do stacji dokującej).

Trudno jednak stwierdzić czy spekulacje dotyczące ceny mogą znaleźć potwierdzenie w przyszłości. Z pewnością przy kwotach poniżej 200 funtów urządzenie będzie w stanie podbić rynek sprzętu do gier. Pytanie czy osoby decyzyjne pójdą na taki układ...