Codziennie polski użytkownik sieci surfuje średnio przez prawie 2,5 godziny. Oznacza to, że w 2014 roku w wirtualnym świecie spędził w sumie ponad 36 dni. A jak było w przeszłości?

Średnio 2 godziny i 24 minuty - właśnie tyle czasu użytkownik PC poświęcał każdego dnia na surfowanie w sieci w ubiegłym roku. Miesięcznie daje to sumę średnio 73 godzin. Oznacza to, że w sumie w ciągu roku przeciętny internauta spędził ponad 36 dni w wirtualnym świecie. To prawie czterokrotnie więcej niż w 2005 roku.

Wakacje od internetu


Analiza danych z dziesięciu lat ujawniła trend wskazujący na to, że w wakacje (lipiec i sierpień) internauci poświęcają najmniej czasu na korzystanie z sieci. Odwrotna sytuacja występuje w zimie. Styczeń i grudzień to miesiące, w których internauci spędzają najwięcej czasu na surfowanie w sieci.

Polski Internauta W Sieci Spedza Srednio 36 Dni Rocznie

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują popularność stron WWW oraz związanych z nimi profili społeczno-demograficznych internautów.

[Łukasz Szewczyk]