Firma Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), nawiązała współpracę z pięcioma uczelniami technicznymi w Polsce.

W ramach współpracy, uczelnie biorą udział w międzynarodowym programie Huawei "Seeds for the Future" wspierającym edukację technologiczną oraz studentów uczelni w ich dalszym rozwoju. Dziesięciu z nich weźmie udział w warsztatach technologicznych w siedzibie głównej Huawei w Shenzhen w Chinach. Studenci będą mieli także możliwość rozwoju zawodowego w Huawei Polska. Program "Telecom Seeds for the Future", który wspiera zawodowy start absolwentów wyższych uczelni technicznych i ich pozycję na rynku pracy, rozpoczął się na początku czerwca. Dwutygodniowy wyjazd do Chin planowany jest w drugiej połowie sierpnia.

Podczas wyjazdu do Shenzhen studenci wezmą udział w warsztatach technologicznych dotyczących innowacyjnych rozwiązań na rynku ICT. Oprócz warsztatów, wyjazd będzie także okazją do poznania kultury Chin w ramach tygodniowego pobytu w Pekinie.

Program "Seeds for the Future", realizowany w ramach globalnej strategii zaangażowania Huawei w rozwój nauk ścisłych i nowych technologii, to kontynuacja naszych wieloletnich już działań na rzecz rozwoju polskiej edukacji technologicznej. Program również realnie wspiera zawodowy start absolwentów wyższych uczelni technicznych, oferując zatrudnienie w Huawei Polska
- powiedziała Jolanta Stryjczak, Corporate Communications & PR Manager, Huawei Polska.

W programie udział biorą:
  • Politechnika Warszawka;
  • Politechnika Wrocławska;
  • Zachodniopomorski Uniwersytet technologiczny w Szczecinie;
  • Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie;
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

Na warsztaty do Chin wyjedzie łącznie dziesięciu studentów. Wyłonienie zwycięzców programu pozostaje po stronie poszczególnych uczelni. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku lipca 2014 roku.

[Łukasz Szewczyk]