Firma Sony zaprezentowała nową serię telewizorów Bravia S90 z zakrzywionym ekranem o rozdzielczości 4K Ultra HD.

Serię Sony Bravia S90 tworzą modele z ekranami o przekątnej 75 i 65 cali. Obie wersje cechują się zakrzywionym ekranem, umożliwiającym oglądanie obrazu w rozdzielczości 4K Ultra HD, czterokrotnie większej od Full HD.

W odbiornikach zastosowano wyświetlacz Triluminos Display, system X-tended Dynamic Range sterujący wzmocnieniem kontrastu oraz technologię Sony 4K X-Reality Pro, która interpoluje obraz z płyt Blu-ray i telewizji.

Miłośnicy kina, seriali i programów sportowych mają ponadto do dyspozycji zaawansowane technologie przetwarzania obrazu, których zadaniem jest zapewnienie optymalnej czystości, jasności i kolorystyki obrazu - czyli najlepszych możliwych warunków oglądania.

Wyświetlacz TRILUMINOS Display wiernie oddaje klimat każdej sceny, co jest między innymi zasługą niezwykle szerokiego zakresu reprodukowanych odcieni czerwieni, zieleni i błękitu. System X-tended Dynamic Range inteligentnie steruje wzmocnieniem kontrastu. Pozwala uzyskać intensywną biel i głęboką czerń. Wyjątkowa szczegółowość to z kolei owoc działania technologii Sony 4K X-Reality PRO, która interpoluje obraz z płyt Blu-ray i telewizji, zapewniając czterokrotnie więcej pikseli niż w materiałach Full HD. Krótko mówiąc, obraz na telewizorze S90 ma taką samą jakość jak na ekranach modeli z naszej cenionej serii X9.

W nowej serii po raz pierwszy wykorzystano 4.2-kanałowy system głośników Sony Multi-angle Live Speaker. Zastosowano w nim niezależne jednostki głośnikowe, które emitują dźwięk w różnych, precyzyjnie dobranych kierunkach. Takie rozwiązanie zapewnia dokładną reprodukcję lewego i prawego kanału dźwięku, jak również efektów przestrzennych. Za zachowanie wszystkich niuansów dźwięku wielokanałowego odpowiada system ClearAudio+. W rezultacie uzyskuje się rozległy efekt przestrzenny i dźwięk, który zdaje się dobiegać ze wszystkich stron.

Z myślą o reprodukcji bogatego, mocnego basu telewizory są wyposażone w dwie jednostki niskotonowe. Jeśli to komuś nie wystarcza, w ofercie jest również sprzedawany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy: biały (SWF-BR100) i czarny (nowość, SW-BR100B).

Nowe telewizory Sony z zakrzywionymi ekranami to gwarancja rozrywki w najlepszym wydaniu.

Specyfikacja Sony BRAVIA S90:
  • Przekątna ekranu: 75" (KD-75S9005B) / 65" (KD-65S9005B)
  • Rozdzielczość: 4K (3840x2160 px)
  • Procesor obrazu: 4K X-Reality Pro
  • Wyświetlacz: Triluminos Display
  • Jasność i kontrast: X-tended Dynamic Range
  • Częstotliwość odświeżania: 800 Hz
  • System audio: 4.2-kanałowy Multi-angle Live z przetwarzaniem cyfrowym
  • System 3D: aktywny
  • Kamera/mikrofon: wbudowana/wbudowany