W sieci pojawiło się sporo nowych informacji na temat nowej konsoli Nintendo NX. Pierwszą, i chyba najważniejszą, jest fakt, że będzie to konsola przenośna. Potwierdziły się również wcześniejsze pogłoski dotyczące zerwania współpracy z AMD - urządzenie będzie bowiem napędzać układ Tegra autorstwa Nvidii.

Jak donosi Eurogamer, Nintendo NX wyposażone będzie we własny ekran a po obu stronach urządzenia umieszczone będą dwie sekcje kontrolerów. Budowa konsoli będzie jednak o tyle specyficzna, iż w zależności od potrzeb użytkownik będzie mógł odpiąć wyświetlacz a dzięki stacji dokującej NX można będzie podłączyć do telewizora.

Nie wiadomo dokładnie który chip z rodziny Tegra będzie sercem konsoli, jednak z pewnością nie będzie to sprzęt, który mocą obliczeniową powali na kolana. Całkiem możliwe, że wybór padnie na model Parker korzystający z układu Pascal - jego debiut planowany jest jeszcze na ten rok.

Gry dostępne na konsolę NX będzie można kupować na kartridżach oraz za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej. Dużym minusem urządzenia będzie brak kompatybilności wstecznej ze względu na zmiany w architekturze.

Premiera urządzenia przewidywana jest na marzec przyszłego roku a jego prezentacja ma odbyć się jeszcze we wrześniu.