Steam oferuje obecnie całkiem sporo możliwości rozliczania się. O tym, że usługodawca planuje wprowadzenie do swojej oferty możliwości płacenia elektroniczną walutą informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Według nieoficjalnych źródeł pomysł ten ma szanse zostać zrealizowany już wkrótce...

Aktualnie gracze zaopatrujący się w tytuły za pośrednictwem Steama mogą rozliczać się za pośrednictwem kart kredytowych, doładowań portfela oraz usług takich jak PaySafeCard czy PayPal. Do szeregu tych opcji wkrótce ma dołączyć metoda płatności Bitcoinami. Z informacji udostępnionych kilka dni temu na Reddicie wynika, że twórcy platformy są już bardzo blisko wprowadzenia swojego pomysłu w życie.

Płatności mają odbywać się za pośrednictwem zewnętrznej firmy. Możliwe, że będzie to bitpay.com, jednak wzmianki nie wskazują jednoznacznie na taki scenariusz. Stawki mają być przewalutowywane na bieżąco, zgodnie z aktualnym kursem.

To co zastanawia nas najbardziej, to czy Valve nie spóźniło się nieco ze swoim pomysłem. Zainteresowanie Bitcoinami zdążyło już opaść i usługa z pewnością nie spotka się z takim zainteresowaniem, jakie możliwe by było jeszcze kilka lat temu. Czy znajdą się więc chętni na korzystanie z nowej możliwości rozliczeniowej?