WD rozszerzył ofertę aplikacji dla swoich produktów z serii My Cloud o oprogramowanie Plex, które pozwala organizować pliki wideo, utwory muzyczne i zdjęcia z osobistych bibliotek multimedialnych, a także przesyłać je strumieniowo.

WD, spółka należąca do Western Digital, rozszerza ofertę aplikacji dla swoich produktów o oprogramowanie Plex, które można już pobierać i zainstalować na urządzeniach NAS z serii My Cloud. Plex pozwala organizować pliki wideo, utwory muzyczne i zdjęcia z osobistych bibliotek multimedialnych, a także przesyłać je strumieniowo do telewizorów smart, odtwarzaczy sieciowych oraz urządzeń mobilnych.

- Udostępnienie tej aplikacji sprawia, że seria urządzeń My Cloud staje się czymś więcej, niż tylko doskonałym rozwiązaniem do przechowywania i ochrony najcenniejszych materiałów - teraz można nimi łatwo zarządzać i przesyłać do wszystkich urządzeń użytkownika - podkreśla Sven Rathjen, wiceprzewodniczący i dyrektor generalny ds. rozwiązań sieciowych WD

WD nieustannie zwiększa liczbę aplikacji dostępnych dla produktów My Cloud. Dzięki temu seria ta otrzymuje funkcjonalność oprogramowania Plex, w tym strumieniowanie obsługiwanych formatów plików bezpośrednio z osobistego urządzenia My Cloud (modele My Cloud Mirror, My Cloud EX2/EX4, My Cloud EX2100/EX4100 i My Cloud DL2100/4100) do dowolnej aplikacji Plex; bezproblemowe współdzielenie plików multimedialnych z rodziną i przyjaciółmi; jeden prosty interfejs do zarządzania wszystkimi plikami multimedialnymi.

[Łukasz Szewczyk]