Gdyby ktoś narzekał, że nie ma fajnych gier na Linuksa, powinien zobaczyć Wiedźmina 2.

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zadebiutowała w wersji na systemy operacyjne Linux i SteamOS, o czym poinformował wczoraj sam producent. W tej linuksowej wersji Wiedźmin 2 zawiera wszystkie wydane dotąd ulepszenia oraz dodatki. Tytuł dostępny jest do pobrania na platformie Steam.

Co więcej, aby uczcić premierę gry na nowym systemie operacyjnym, CD PROJEKT, wspólnie z Valve, uruchomił specjalną promocję, dzięki której gry z serii dostępne będą przez 48 godzin w cenie niższej aż o 80%. Więcej informacji znaleźć można pod na stronie Steam.

Użytkowników Linuksa z pewnością ucieszy dostępność gry, która jest zdobywcą 98 prestiżowych nagród. Przy okazji jest to dowód, że zaangażowanie firmy Valve w rozwój gier dla Linuksa przynosi odczuwalne efekty.

Przypomnijmy, że Valve rozwija m.in. system SteamOS, który ma służyć graniu na dużym ekranie, ale jest oparty na architekturze linuksowej dystrybucji Debian Wheezy. Wersja beta tego systemu pojawiła się już w ubiegłym roku. W tym roku powinny pojawić się specjalne urządzenia dedykowane systemowi (tzw. Steam Box lub Steam Machines). Trzecim elementem planu Valve, który zakłada wprowadzenie tych urządzeń na rynek, jest nowatorski kontroler Steam Controller z podwójnym trackpadem.

Warto jednak podkreślić, że nie trzeba mieć SteamOS aby pograć w Wiedźmina 2. Producent twierdzi, że gra powinna działać nawet na Ubuntu 12.04.

[Marcin Maj]