Grupa Onet.pl i Play nawiązały współpracę, dzięki której abonenci sieci Play mogą korzystać z dysku w chmurze - OnetDysk.

OnetDysk w Play powstał z myślą o abonentach sieci ceniących aktywny tryb życia, zaawansowanych technologicznie, posiadających dużą ilość danych na różnych urządzeniach mobilnych (filmy, zdjęcia, dokumenty), a jednocześnie ceniących poczucie bezpieczeństwa.

Dzięki nowej usłudze OnetDysk w Play użytkownicy sieci nie będą musieli się obawiać uszkodzenia swojego sprzętu lub jego utraty. Od dzisiaj mają oni dostęp do plików ze wszystkich urządzeń (komputera, tabletu, telefonów) w każdym miejscu, z możliwością bezpiecznego udostępniania danych znajomym oraz zarządzania wszystkimi plikami z jednego miejsca. Mając abonament w Play z transferem danych i zainstalowaną aplikacją mobilną, w łatwy sposób mogą wgrywać, pobierać, a także mieć podgląd plików, to wszystko bez zmniejszenia dostępnego transferu w abonamencie.

Współpraca pomiędzy obiema firmami, to nie tylko znakomity mariaż dwóch liderów rynku, ale też wykorzystanie ich silnych stron - technologii Onetu i dystrybucji Play. Dużą uwagę przyłożyliśmy do kwestii bezpieczeństwa. Dzięki potrójnej kopii danych, ulokowanych w dwóch niezależnych serwerowniach na terenie Polski, produkt jest w pełni zabezpieczony, a nasz klient i jego pliki są chronione zgodnie z obowiązującym polskim prawem
- podkreśla Bartłomiej Zarębski, Dyrektor Działu Produktu Technologicznego z Grupy Onet.pl

Usługa Onet Dysk w Play to 25GB na start dostępne przez 3 pierwsze miesiące za darmo. Cena usługi po okresie bezpłatnym to 4,99 zł z VAT.

[Łukasz Szewczyk]