Na polskim rynku debiutuje nowy odtwarzacz multimedialny Xtreamera - Prodigy 4K, który za sprawą funkcji nagrywania sygnału HDMI otwiera niemal nieograniczone możliwości archiwizacji materiałów przekazywanych po tym złączu z zapisem w rozdzielczości do 1080p.

Nagrane materiały mogą być przechowywane na wewnętrznym dysku zamontowanym w 3,5" kieszeni, wbudowanej pamięci 8GB, karcie SD lub przekazane na dowolny nośnik zewnętrzny. Urządzenie zapewnia również funkcjonalność odtwarzacza multimedialnego zapewniając obsługę materiałów w formatach 4K i 3D, pozwalając na wygodny dostęp do plików z filmami, zdjęciami i muzyką.
Xtreamer Prodigy 4K pracuje na systemie Android 4.4 KitKat, który w połączeniu z fabrycznym odtwarzaczem multimediów oraz XBMC - zapewnia dostęp do aplikacji i rozszerzeń oraz wspiera większość formatów AV.

W pdtwarzaczui zastosowano czterordzeniowy procesor Mstar9180 (ze sprzętowym wsparciem dla Dolby + DTS ) o taktowaniu 1.5 GHz oparty o architekturę Cortex-A9. Procesor, mając do dyspozycji pamięć 2GB DDR3, radzi sobie z obsługą Androida i jego aplikacji, a w części multimedialnej zapewnia odtwarzanie wszelkich formatów plików AV, włączając w to formaty 3D oraz 4K. Urządzeniezapewnia obsługę sieci LAN 1Gbit, WIFI b/g/n, USB 3.0, dysków SATA II i III o pojemnościach do 3TB oraz HDMI 1.4.

Xtreamer Prodigy 4K, wyposażony jest w dwa porty HDMI, jeden wejściowy, drugi wyjściowy. Taka konstrukcja pozwala na podłączenie tunera telewizji satelitarnej lub cyfrowej bezpośrednio do urządzenia i przekazywanie z niego obrazu poprzez Xtreamera na telewizor. Oprogramowanie Prodigy 4K pozwala również na nagrywanie przekazywanego obrazu.