Gigant z Mountain View oficjalnie ogłosił nazwę najnowszej edycji swojego systemu operacyjnego. Znany do tej pory jako Android N funkcjonować będzie na rynku jako Android Nougat. To duże zaskoczenie, ponieważ do tej pory wiele sugestii wskazywało na to, iż kolejną słodkością, pod którą ukryje się system, zostanie Nutella...

Jak podaje serwis Engadget, Google zdecydowało się na imię swojego najnowszego dziecka w oparciu o głosy użytkowników. W rankingu przekąska Nougat wyprzedziła przydomki takie jak Nutter Butter, Necco Wafers, czy Nutella. Wciąż jednak brakuje informacji takich jak data premiery nowego Androida oraz cyfrowego oznaczenia. Niektórzy przypuszczają, że będzie to 7.0.

Analitycy przypuszczają również, że system ujrzy światło dzienne we wrześniu, kiedy to miałby zostać oficjalnie zaprezentowany światu przez pracowników Google'a. Wtedy też mielibyśmy poznać najnowsze urządzenia HTC z linii Nexus. Kto wie, może Google uchyli również rąbka tajemnicy na temat swojego autorskiego smartphone'a właśnie przy tej okazji?