W opisie prezentacji zespołu AMD na GDC 2017 została ukryta pewna wskazówka, która pozwala przypuszczać, że procesory Ryzen zadebiutują pod koniec przyszłego miesiąca. Do tej pory wiadomo było jedynie, że premiera nastąpi w pierwszym kwartale 2017 roku.

Na nadchodzącej imprezie GDC 2017 obóz Czerwonych przygotowuje specjalną prezentację procesorów Ryzen. Podczas wystąpienia mamy poznać informacje dotyczące zarządzania energią, mikroarchitekturze oraz optymalizacji konstrukcji. Wydarzenie to poprowadzone ma być przez Kena Mitchella oraz Elliota Kima. Nie to przykuło jednak uwagę mediów.

W opisie prezentacji możemy przeczytać "introduction to the recently-launched AMD Ryzen CPU". Recently-launched nie może z kolei oznaczać nic innego, jak to, że chipy mają trafić na rynek jeszcze przed GDC, lub w trakcie jej trwania. Posunięcie to wydaje się zresztą dość logiczne, bo targi te zawsze skupiają wokół siebie mnóstwo uwagi.

Przypomnijmy, że tegoroczne targi rozpoczną się 27 lutego, a potrwają do 3 marca. Do tej pory trzeba się więc uzbroić w cierpliwość.