Definitive Technology producent kolumn klasy premium w USA wprowadza do Polski i Europy pierwsze aktywne kolumny, które dzięki wbudowanemu przetwornikowi DAC z wejściem optycznym oraz USB przejmują z telewizora lub komputera czysty sygnał cyfrowy, nieskażony obróbką cyfrowo-analogową. Następnie sygnał kierowany jest do czterech końcówek mocy pracujących w trybie bi-ampingu - oznacza, to że każdy głośnik w Incline posiada własną końcówkę mocy. Takie rozwiązanie pozwala sprawnie kontrolować i napędzać pracę kompletu 4 głośników, z których dwa posiadają średnicę 10 centymetrów i dwóch dodatkowych membran pasywnych (średnica także 10cm). Pracę całości nadzoruje 56-bitowy procesor DSP.

Przekaz dźwiękowy Incline ma być energetyczny i dynamiczny a przy tym niepozbawiony odrobiny audiofilskiego ciepła, które uprzyjemnia wielogodzinne odsłuchy stereo lub sesje filmowe. Incline, dedykowane są zarówno do odsłuchu stereo jak i kina domowego.

Incline, oznacza pochylony. Wychylenie o 9.5 stopnia głośników pozwala skierować pole rozpraszania dźwięku dokładnie w kierunku głowy osoby, która korzysta z Incline ustawionych na biurku, tuż obok monitora komputerowego.

Głośniki zamknięto w obudowie ze sztywnego, odpornego na rezonanse materiału Polystone. Całość oparto na podstawie wyciętej z jednego płata przetworzonego maszynowo aluminium.

Za prawidłową pracę czterech końcówek mocy odpowiada 56-bitowy procesor DSP wyposażony w dodatkowy czujnik przegrzania wzmacniaczy zainstalowanych w obudowie Incline.

Procesor DSP został wyposażony w dwa tryby EQ, jeden klasyczny, który umożliwia regulowanie natężenia dźwięku zarówno z poziomu komputera/telewizora jak i poprzez fizyczne przyciski na obudowie. Drugi, audiofilski, pomija cyfrową regulację dźwięku w komputerze lub telewizorze przejmując pełną kontrolę nad jakością dźwięku, aby zagrał jeszcze lepiej.

Cena za parę głośników Incline wynosi 1695zł.