Firma AMD kończy już prace nad swoją flagową kartą graficzną, a Nvidia w tym samym czasie planuje szybki kontratak. Podobno Zieloni przygotowują hi-endowy model, który będzie konkurował z Radeonem 390X. Podobno tym razem informacje o GeForce GTX 980 Ti są sprawdzone.

Nowość ma zostać zbudowana w oparciu o układ GM200, czyli tak samo jak w przypadku kart Titan Black i GTX 780 Ti. Niestety znajdziemy w tym wypadku tylko 6 GB pamięci (o połowę mniej). Poza tym powinniśmy oczekiwać standardowego designu oraz referencyjnego chłodzenia, chociaż zapewne w późniejszym czasie pojawią się nowe rozwiązania jak ciecz czy hybryda. Karta otrzyma pięć wyjść wideo: trzy DisplayPort, HDMI oraz DVI-I. To dokładnie taki sam zestaw jak w przypadku modelu Titan. Mówi się również o zastosowaniu układu GM200-310, ale niestety nie wiadomo czym miałby się on różnić w stosunku do GM200-400, który jest w karcie Titan X.

GeForce GTX 980 Ti powinna zadebiutować już za kilka tygodni, a do tego czasu będziemy oczekiwali na kolejne informacje o tej karcie.