Studio DICE wypuściło dwa nowe filmiki prezentujące mechanizmy rozgrywki w Mirror's Edge Catalyst. Pierwszy z nich pokazuje w akcji system parkouru, a drugi koncentruje się na walce. Każdy z tych materiałów trwa niecałą minutę i pozwalaja zobaczyć nowe manewry, których nie oferowało wydane w 2008 roku Mirror's Edge.
Przypomnijmy, że Mirror's Edge Catalyst zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 24 maja tego roku. Debiut rynkowy poprzedzi zamknięta beta, w której będą mogli uczestniczyć posiadacze wszystkich platform sprzętowych, na jakie zmierza ten tytuł. Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie ruszą testy, ale zainteresowani wzięciem w nich udziału powinni jak najszybciej zarejestrować się na na oficjalnej stronie.

Mirror's Edge Catalyst ponownie pozwoli wcielić się w postać Faith, która zarabia na życie jako nielegalny goniec, przemierzający dachy dystopijnego Miasta Szkła. Ta wersja postaci będzie jednak znacznie mniej doświadczona niż w Mirror's Edge, gdyż kampania opowie o początkach jej kariery. W porównaniu z pierwowzorem znacznie większy nacisk położony zostanie na fabułę. Pomoże w tym porzucenie prostych dwuwymiarowych scenek przerywnikowych na rzecz sekwencji generowany przez silnik.

Jeszcze większe zmiany zajdą w rozgrywce. Pożegnamy liniowe poziomy z Mirror's Edge i zamiast tego otrzymamy świat o otwartej strukturze. Zniknie opcja korzystania z broni palnej, ale w zamian rozbudowaniu ulegnie system walki wręcz. Również mechanika parkouru pozwoli na nowe manewry, które przydadzą się zwłaszcza podczas pokonywania nieznanych wcześniej przeszkód. Jednocześnie autorzy obiecują, że mimo to sterowanie będzie prostsze w obsłudze.

Warto na koniec wspomnieć, że amerykańskie wydawnictwo Dark Horse publikuje obecnie serię komiksową Mirror's Edge Exordium, która pozwala poznać wydarzenia mające miejsce przed kampanią gry.