Pierwsza przenośna konsola Nvidia Shield trafiła na sklepowe półki jeszcze w roku 2013. Obóz zielonych najwyraźniej nie zapomniał jednak o tym projekcie a wszystko wskazuje na to, że wkrótce możemy spodziewać się premiery jej następcy!

Kilka dni temu minął czas, przez który informacje o nowym projekcie Nvidii przestają być chronione umową poufności, która zawarta została w lipcu. Do sieci trafiły właśnie pierwsze, niepublikowane wcześniej zdjęcia nowej konstrukcji.

2 Nvidia Shield 2017 Portable

Jak powszechnie wiadomo, Nvidia w znaczny sposób zaangażowała się w ciągu ostatnich miesięcy we współpracę między innymi z Nintendo. Konsole Switch będą bowiem działać na dostarczonych przez Nvidię chipach graficznych Tegra. Firma nie zapomniała jednak najwyraźniej o własnych produktach.

Nowa przenośna konsola nie zmieniła się diametralnie względem poprzedniczki z 2013 roku, jednak pewne zmiany widać już na pierwszy rzut oka. Znajdujące się na środku klawisze zostały zastąpione przez elegantszy, srebrny panel dotykowy. Nieco urosło się także samemu ekranowi, który z 5 cali oraz rozdzielczości 720p ewoluował do przekątnej 5,66 (niewiele, ale zawsze) oraz rozdzielczości 1440 x 810 pikseli.

Nvidia Shield Portable 2017

Nowa konsola Shield jest nieco dłuższa i chudsza od wersji sprzed kilku lat. Pod jej obudową znajdziemy między innymi Bluetooth w standardzie Low Energy czy Wi-Fi 802.11ac 5 GHz. Urządzenie zaoferuje także wejście HDMI, gniazdo słuchawkowe oraz czytnik kart pamięci microSD. Na więcej szczegółów odnośnie specyfikacji technicznych trzeba będzie jednak zaczekać nieco dłużej...