SanDisk wprowadza do sprzedaży bezprzewodową pamięć flash, która pozwala na udostępnianie plików za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki temu użytkownik może w prosty sposób przesyłać pliki m.in. na urządzenia mobilne z Androidem, czy iOS. Produkt udostępnia też oczywiście złącze USB, dzięki któremu bez problemu można go podpiąć do komputera.

Urządzenie o nazwie Connect Wireless Stick przypomina na pierwszy rzut oka standardowy pendrive, jednak po założeniu zatyczki z charakterystycznym logiem można się już domyślać prawdziwego przeznaczenia tego sprzętu. SanDisk Connect Wireless Stick wykorzystuje interfejs USB, ale posiada także moduł Wi-Fi 802.11 a/b/g/n pozwalający na podłączenie pendrive do wielu urządzeń mobilnych lub komputerów posiadających bezprzewodową kartę sieciową.

Pendrive wymaga zasilania, które jest dostarczane z portu USB. Na jednym ładowaniu nasz pendrive popracuje 4,5 godziny, umożliwiając strumieniowanie filmów HD oraz muzyki do 3 urządzeń w tym samym czasie. Pliki możemy przesłać na niego z komputera, za pomocą zwykłego portu USB, a do korzystania z nich na naszym smartfonie czy tablecie posłuży specjalna aplikacja.

SanDisk Connect Wireless Stick obsługuje w jednym momencie do trzech urządzeń przez interfejs bezprzewodowy. Urządzenie jest dostępne w cenie 29,99 (16 GB), 39,99 (32 GB), 59,99 (64 GB) oraz 99,99 dolarów (128 GB). Nośniki powinny trafić do Europy w ciągu miesiąca.