Z Internetu dowiadujemy się że szykowane są zmiany w rodzinie Nexus. Google szykuje projekt Android Silver, który ma wprowadzić nową kategorię urządzeń z czystym androidem. Jak donosi The Information, Google ma zaprzestać samodzielnie produkować słuchawki z najwyższej półki z rodziny Nexus a zamiast tego promować będzie urządzenia swoich partnerów, którzy wytworzą produkt wg. specyfikacji i założeń Android Silver.

Aby smartfon mógł zakwalifikować się do programu Silver, musi spełnić konkretne wytyczne, będzie musiał oferować czystego Androida lub też tylko niewielką ilość niezależnych aplikacji, które jednak będzie można usunąć. Dzięki temu aktualizacje systemu zawsze otrzymamy na czas premiery.

Kandydatami do programu Silver są już LG oraz Motorola, głównie ze względu na bliskie relacje z Google, a także Samsung, HTC i Sony, które wziąć w nim udział prawdopodobnie nieco później.

Wydaje się że Google poważnie podchodzi do tego nowego projektu, plotki mówią że Google na niego na sam początek zamierza wydać 1 mld USD. Jak widać możemy nie otrzymać kolejnego telefonu z serii Nexus, ale zamiast tego mieć do dyspozycji całą rodzinę urządzeń z czystym Androidem z etykietą Silver.