Druga generacja smartfona Moto G jest już dostępna na rynku. Niestety producent cały czas ociąga się z przygotowaniem nowej wersji tańszego Moto E.

Ostatnie przecieki prosto z Grecji wskazują, że Motorola pracuje nad odświeżeniem i tego modelu, więc nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na jego premierę.

Moto E drugiej generacji najprawdopodobniej będzie miała układ Snapdragon 400 (lub 410) w zastępstwie dla niżej postawionej jednostki Qualcomma oznaczonej liczbą 200. Drugą najbardziej znaczącą zmianą ma być zwiększenie przekątnej wyświetlacza. Jednak uspokajam, nie będzie to tak drastyczna różnica jak w przypadku Moto G i zamiast 4,3-cali pojawi się 4,5-calowy ekran. Rozdzielczość nie zmieni się i wciąż będzie to qHD (960×540). To najprawdopodobniej najważniejsze zmiany w stosunku do poprzednika. Design nie ulegnie przebudowie toteż zamieszczone na początku zdjęcie Moto E zapewne przedstawia także drugą generację - oczywiście bierzmy pod uwagę większy wyświetlacz. Na pokładzie oczywiście pojawi się Android 5.0 Lollipop.

Jeśli informacje te się potwierdzą, to wkrótce powinniśmy otrzymać oficjalną zapowiedź.