Baza wyników w programie 3DMark 11 obfituje w wyniki testów kart o identyfikatorze 67DF:C7, który od jakiegoś czasu nieoficjalnie kojarzony jest z kartą RX480. Relacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez przedstawicieli AMD, stąd poniższe informacje nie są pewne w stu procentach. Istnieje jednak duża szansa na ich potwierdzenie, a powyższe testy wypadają całkiem interesująco.

Karta Amd Polaris Rx 480 2

Według wspomnianych wcześniej testów, GPU karty Radeon RX 480 pracuje z częstotliwością 1266 MHz. W jednym z testów w benchmarku karta osiąga 14 461 punktów, co plasuje ją na równi z kartami takimi jak GeForce GTX 980 czy też Radeon R9 Fury. Inne wyniki również oscylują wokół tego poziomu, możemy więc spodziewać się całkiem rześkiego przedstawiciela średniej półki od Czerwonych!

Polaris Karta Amd Polaris Rx

Karty, które brały udział w testach wyposażone były w 8GB pamięci RAM na 256-bitowej szynie GDDR5, co potwierdzałoby ostatnie zapowiedzi przedstawicieli AMD podczas targów Computex 2016. Zaimplementowane w karcie GPU korzysta z 2304 procesorów strumieniowych, zapewniając moc obliczeniową równą 5 TFLOPS, osiągając przy tym imponująco niskie TDP wynoszące 150W! Parametry te zapewniają przepustowość na poziomie 256 GB na sekundę!

Jeszcze podczas bieżącego miesiąca mamy poznać oficjalne informacje na temat specyfikacji oraz ceny. Karta zadebiutuje na rynku już 29 czerwca!