Kamery Sony mimo pewnych zalet, jak lepszy dźwięk, stabilizacja obrazu - jednak w ogólnym rozrachunku ciągle są pół kroku z tyłu za kamerami GoPro Hero.

Action Cam 4k

Sony jednak nie zasypia gruszek w popiele i wychodzi przed konkurencję i to od razu dwoma modelami kamer. Nowy Action Cam 4K FDR-X1000VR oraz Action Cam Full HD HDR-AS200VR. Pierwsza z nich umożliwia zapis wideo w standardzie 4K. Oba modele wyposażono w obiektyw Zeiss Tessar o polu widzenia 170° i o świetle f/2.8, a także stabilizację obrazu SteadyShot.

Action Cam 4k

Obie kamery ma cechować:
  • Większa płynność i stabilność obrazu dzięki udoskonalonemu, zaawansowanemu systemowi stabilizacji SteadyShot 3
  • Profesjonalne możliwości: zapis przy przepływności 100 Mb/s (FDR-X1000VR) umożliwiającej dokładne utrwalenie scen z dużą ilością szczegółów oraz funkcja ręcznej
  • kompensacji ekspozycji i nastawiania balansu bieli
  • Lepszy obraz Full HD dzięki indywidualnemu odczytowi wszystkich pikseli bez ich łączenia w grupy
  • Tryby zapisu w formacie Full HD 120p i HD 240p umożliwiające uzyskanie znakomitych nagrań w zwolnionym tempie (FDR-X1000VR)
  • Lepsza jakość dźwięku stereo dzięki osłabianiu zakłóceń powodowanych przez wiatr
  • Funkcja automatycznego montażu (Highlight Movie Maker) do szybkiego przygotowywania i udostępniania kompilacji najciekawszych scen

Action Cam 4k

Nowością jest funkcja nagrywania obrazu w pętli, dzięki czemu możemy być pewni, że nie przegapimy żadnego ujęcia. W tym trybie kamera nagrywa cały czas korzystając z bufora pamięci karty, przez co zapisana zostanie również część materiału poprzedzająca wciśnięcie przycisku nagrywania. Kolejną ciekawą funkcją jest opcja Highlight Movie Maker, pozwalającą połączyć najlepsze sceny w krótki film.

Test Stabilizacji


Action Cam 4k

Kamery różnią się głównie możliwościami zapisu. Model Action Cam 4K FDR-X1000VR umożliwia nagrywanie materiału w jakości 4K z prędkością nawet 100Mb/s. Co więcej za pomocą kamery możliwe jest nagrywanie filmów z zwolnionym tempie, z prędkością 120kl/s w jakości Full HD 1080p i 240kl/s w jakości HD 720p. W przypadku modelu Action Cam Full HD HDR-AS200VR maksymalna rozdzielczość to Full HD 1080p 28Mb/s. Za pomocą kamery również nagramy materiał w zwolnionym tempie, z prędkością 120kl/s, tyle że najwyżej w jakości HD 720p.

Action Cam 4k

Kamery zostały wyposażone w system łączności Wi-fi i NFC, co ułatwi przesyłanie materiału z kamery, a także umożliwi zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą opcjonalnego pilota. Do kamer można dokupić też różne uchwyty oraz podwodną obudowę pozwalająca na zanurzenie się do 10m.


Nowe kamery Sony Action Cam FDR-X1000VR i HDR-AS200VR można już rezerwować za pośrednictwem witryny www.sony.pl. Model FDR-X1000VR pojawi się w Europie w kwietniu 2015, natomiast HDR-AS200VR będzie dostpęny w sklepach już w Marcu.

Action Cam 4k