Za sprawą kilku sprzedawców związanych z Intelem do sieci dostały się wstępne informacje dotyczące cen nadchodzących procesorów od Intela. Mowa oczywiście o przedstawicielach rodziny Kaby Lake, znanych też jako po prostu - siódma generacja. W internecie pojawiły się też pogłoski dotyczące dat premier chipów przeznaczonych dla komputerów desktopowych.

Wszystko wskazuje na to, że Intel pokaże światu swoje procesory dokładnie 5 stycznia przyszłego roku. Co godne odnotowania, data ta pokrywa się z rozpoczęciem targów CES 2017. Wraz z nowymi procesorami na sklepowych półkach pojawią się oczywiście płyty główne uzbrojone w chipsety z serii 200.

Za najwydajniejszy model, Core i7-7700K przyjdzie nam zapłacić 349 dolarów. Jednostka ta będzie wykorzystywać do pracy 4 rdzenie i 8 wątków. Procesory taktowane zegarem 4,2 GHz wydzielać będą TDP na poziomie 91 W. Spora różnica, bo aż 40 dolarów dzieli od flagowca model z zablokowanym mnożnikiem, czyli Core i7-7700. Ten natomiast będzie się mógł pochwalić już tylko zegarem 3,6 GHz. Za najtańszą wersię Core i5-7400 (okrągłe 3 GHz) zapłacimy natomiast 189$.