Na rynku dostępny jest Creative Sound Blaster X7 - system o wysokiej rozdzielczości dźwięku (HRA) z technologią Bluetooth i funkcją dekodowania sygnału Dolby Digital. Służy jako zewnętrzna karta dźwiękowa, która ma wbudowany potężny wzmacniacz słuchawkowy oraz stereofoniczny dla kolumn.

Sound Blaster X7 jest biurkową integrą. Urządzenie wyposażono w wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy, stereofoniczny oraz konwerter c/a. Ma też wbudowaną technologię łączności międzyplatformowej oraz inteligentnej poprawy jakości dźwięku. Z kolei wzmacniacz o mocy 100 W zapewnia dźwięk wysokiej jakości. Z kolei DAC z odstępem sygnału od szumu na poziomie 127 dB radzi sobie z każdym materiałem muzycznym, nawet tym o rozdzielczości 192 kHz.

W pełni konfigurowalny Sound Blaster X7 umożliwia wymianę wzmacniaczy operacyjnych, dzięki czemu w dużym stopniu można dostosować brzmienie do własnych potrzeb. Urządzenie umożliwia wykorzystanie praktycznie każdego urządzenia w roli transportu sygnału, nawet konsoli PlayStation 4 czy Xbox One. Umożliwia także podłączenie podstawkowych lub wolnostojących kolumn pasywnych. Produkt ma zaimplementowaną technologię Bluetooth 4.1, zgodną z kodekami aptX o niskiej latencji.

Na przednim panelu Sound Blastera X7 znajdują się dwa specjalne mikrofony, które gwarantują jakość nagrywanego dźwięku. Technologia CrystalVoice wykorzystuje algorytmy stworzone specjalnie w celu zapewnienia krystalicznej czystości głosu w grach wieloosobowych, internetowych czatach oraz konferencjach wideo.

Do urządzenia Sound Blaster X7 dołączone jest inteligentne oprogramowanie umożliwiające sterowanie z poziomu komputera PC, laptopa, tabletu czy smartfona. Cena Sound Blaster X7 to 1599 zł.

[Łukasz Szewczyk]