Jak się okazuje, Pixel 2 nie będzie największą tegoroczną nowością w świecie słuchawek firmy z Mountain View. Specjaliści w Google pracują oprócz niego nad innym urządzeniem, które roboczo określa się jako Taimen. Smartfon będzie mógł pochwalić się ekranem jeszcze większym niż w Pixelu 2.

Choć w sieci próżno szukać oficjalnych informacji na temat specyfikacji telefonu, najprawdopodobniej będzie to przedstawiciel segmentu high-endowego, kierowanego do najbardziej wymagających klientów, mogących przy tym pozwolić sobie na większe wydatki.

Wewnątrz Taimena możemy spodziewać się minimum 4 GB pamięci RAM oraz procesora Snaprdagon 835. Ekran dotykowy, który rozmiarami przewyższy nawet Pixela XL, będzie mógł poszczycić się technologią QHD i najprawdopodobniej będzie mógł być obsługiwany dołączonym w zestawie rysikiem.

Wiele wskazuje na to, że nowe urządzenie trafi na rynek przed końcem bieżącego roku. To z kolei oznacza, że rok 2017 przyniesie ze sobą premiery z aż trzech różnych serii smartfonów Google.