Firma Microsoft przygotowuje konstrukcję VR Kit, która ma być odpowiedzią na Google Cardboard. O nowych kartonowych goglach wirtualnej rzeczywistości dowiedzieliśmy się na stronie imprezy dla programistów z Rosji. Hackthon odbędzie się już 17 października i wtedy poznamy więcej szczegółów.

Popularność nowej technologii ciągle rośnie, a kolejne firmy starają się znaleźć swój kawałek rynku. Do znanych konstrukcji pokroju Oculus Rift czy HTC Vive dołączają także mniej znane urządzenia i przy tym zdecydowanie tańsze. Ciekawym projektem są Google Cardboard, czyli kartonowe okulary w których wyświetlaczem jest smartfon. Microsoft oparł się o ten pomysł i pracuje nad VR Kit. Ten pierwszy stworzony był dla urządzeń z systemem Android, a konstrukcja MS będzie dla telefonów Lumia. Nie wiemy które dokładnie modele będą z nim zgodne. Prawdopodobnie będą to jednak modele tylko z najwyższej półki z uwagi na potrzebę wysokiej rozdzielczości. Nie wiemy co otrzymamy w zestawie.

Już za niecałe trzy tygodnie programiści przygotują oprogramowanie pod wspomniane okulary. Microsoft rozda swoje okulary VR deweloperom, aby ci przygotowali swoje projekty w różnych kategoriach np. gry czy edukacja.