Samsung Z3 będzie urządzeniem wyposażony w system operacyjny Tizen. Pojawił się on już w bazie danych Federalnej Komisji Łączności (FCC). Niebawem powinien on trafić do oficjalnej sprzedaży. Zastąpi on pokazanego w styczniu tego roku Z1.

W porównaniu do poprzednika będzie on zdecydowanie wydajniejszy. Powinien otrzymać 5 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410, 1 lub 1,5 GB pamięci RAM, aparat cyfrowy 8 MPix, kamerkę 5 MPix na froncie do zdjęć selfie oraz system operacyjny Tizen w wersji 3.0. Będzie on świetną alternatywą dla budżetowych konstrukcji z Androidem.

Wiele wskazuje na to, że smartfon zostanie zaprezentowany w czasie konferencji, która ma mieć miejsce 17 września. Do sprzedaży powinien on trafić jeszcze w październiku tego roku. Niestety nie mamy jeszcze ustalonej jego ceny, ale kwota jaką Samsung sobie zażyczy za niego nie powinna być zbyt wygórowana. Jest on przeznaczony na rynki wschodzące, gdzie chińska konkurencja jest bardzo szeroka.