Korporacja pochwaliła się właśnie wynikiem naprawdę godnym podziwu. IBM-owi w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii udało się przekroczyć magiczną barierę 8 tysięcy zgłoszonych patentów, wysuwając się tym samym na szczyt listy!

Ibm Logo Large

Dokładnie firmie udało się zgłosić aż 8088 patentów, co po przeliczeniu daje średni wynik 22 zgłoszeń na dzień. Za korporacją na podium znalazł się Samsung oraz Canon, ale przepaść między zwycięzcą pozostaje ogromna.

Dla IBM-u zostawianie konkurencji w tyle pod względem ilości zastrzeżonych rozwiązań zdaje się z kolei stanowić chleb powszedni, ponieważ z pierwszego miejsca marka nie schodzi już od 24 lat, z roku na rok podwyższając poprzeczkę.

Dla porównania, znajdująca się na drugim miejscu firma Samsung dokonała w ubiegłym roku 5818 zgłoszeń, z kolei Canon może pochwalić się wynikiem 3665 patentów.

W czołówce znalazły się również podmioty takie jak Qualcomm, Google, Intel, LG, Microsoft, Sony oraz TSMC. Warto zwrócić uwagę, że próżno szukać w tym zestawieniu firm spoza branży technologicznej. :)