Literka "K" w nazewnictwie poszczególnych chipów Intela oznacza odblokowany mnożnik, czyli możliwość podkręcania procesora tak, aby osiągał wyższe wyniki niż na ustawieniach fabrycznych. Do niedawna zaleta ta zarezerwowana była jedynie dla procesorów z rodziny i5 oraz i7, jednak już wkrótce do grona dołączy seria i3!

Intel Core i3-7350K, bo o tym modelu mowa powyżej, będzie ukłonem w stronę graczy o mniej zasobnych portfelach, którzy do niedawna skazani byli albo na używanie średnio wydajnych procesorów Pentium G3258, albo o wiele droższych i5-tek. Chip ma szansę stać się wymarzonym przez graczy połączeniem stosunkowo wysokiej jakości z niską ceną!

Najistotniejszą różnicą pomiędzy wspomnianym wcześniej Pentiumem G3258 jest możliwość obsłużenia aż czterech wątków. Zapowiadane osiągi konstrukcji również robią wrażenie. Procesor pracować ma fabrycznie z częstotliwością 4,2 Ghz. Wszystko to uzupełniać będą 4 MB pamięci cache L3, oraz odblokowany mnożnik.

Z pewnością będzie to świetne uzupełnienie nowej rodziny Kaby Lake oraz produkt, który zdecydowanie pomoże w walce o średnią półkę z obozem AMD.