Przedstawiciele Facebooka pochwalili się właśnie swoim nowym pomysłem na rozszerzenie wachlarza możliwości aplikacji Messenger. Komunikator zostanie wkrótce rozbudowany o funkcję Live Location.

Klienci Marka Zuckerberga dzielą się już wiadomościami tekstowymi, zdjęciami, filmami oraz plikami wideo. Dzięki Live Location będą wkrótce w stanie podzielić się również informacją gdzie znajdują się w danym momencie. Usprawnienie to ma przede wszystkim służyć do sprawnego umawiania spotkań - nasz rozmówca będzie w stanie przewidzieć dokładnie ile czasu zajmie nam dotarcie do umówionego miejsca.

W ramach Live Location położenie rozmówców będzie na bieżąco aktualizowane przez 60 minut. Dzięki temu będziemy w stanie dotrzeć do znajomych, którzy stale się poruszają - niekoniecznie czekając na nas w jednym miejscu.

Funkcja nie koniecznie spodoba się natomiast osobom, które są na bakier z punktualnością i zwrotem "zaraz będę" posługują się z większą dozą swobody. :) Zespół pracujący nad aplikacją pomyślał jednak również o tej części swojej społeczności zastrzegając, że zamiast wysyłać swoje położenie, będziemy również w stanie określić na mapie konkretne miejsce spotkania, w którym rozmówca ma na nas czekać.