Oferta czytników firmy PocketBook wyposażonych w wyświetlacz E Ink Carta powiększyła się o model PocketBook Touch Lux 3.

Dzięki wykorzystaniu technologii E Ink Carta tekst wyświetlany na ekranie PocketBook Touch Lux 3 ma wyższy kontrast (o 50%) i lepszą widoczność w słońcu (o 20%) w porównaniu z wcześniejszymi rozwiązaniami E Ink. Rozdzielczość HD (1024x758 pikseli) jest gwarancją doskonałej ostrości czcionek i grafik w czytanych e-bookach.

Podobnie jak poprzednie modele z tej linii najnowszy czytnik wyposażony został w przednie podświetlenie, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na kartę microSD o pojemności do 32 GB. Z procesorem o taktowaniu 1GHz i 256 RAM pamięci operacyjnej urządzenie zapewnia płynne czytanie i szybką reakcję niezależnie od użytkowanej aplikacji. PocketBook Touch Lux 3 obsługuje bez konwersji pliki tekstowe w 18 formatach oraz obrazy z rozszerzeniami JPEG, BMP, PNG i TIFF.

Urządzenie dostępne w trzech kolorach - białym, szarym i czarnym - ma wbudowane łącze Wi-Fi, za pośrednictwem którego użytkownik może korzystać z dostępu do usług internetowych, takich jak Dropbox, Send-to-PocketBook oraz PocketBook Sync.

Sugerowana cena PocketBook Touch Lux 3 wynosi 529 zł.

[Łukasz Szewczyk]