Ekipa Nintendo podchodziła bardzo optymistycznie do swojego najnowszego produktu jeszcze długo przed premierą. Wszystko wskazuje na to, że nie były to wyłącznie puste przechwałki a Switch to faktycznie olbrzymi sukces Japończyków - konsole sprzedają się świetnie!

Konsola Nintendo Switch to najlepiej sprzedające się urządzenie w historii całej marki Nintendo. Już w pierwszych dniach konstrukcja zostawiła w tyle rekordy ustanowione przez Wii i 3DS, stając się najszybciej sprzedającym urządzeniem od początku istnienia Nintendo. Wyniki te dotyczą co prawda na razie wyłącznie Stanów Zjednoczonych, jednak można oczekiwać, że w Europie gadżet poradzi sobie równie dobrze.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że w samej Wielkiej Brytanii na zakup zdecydowało się 80 tys. użytkowników. To dwa razy więcej, niż w przypadku Wii U.

Nie gorzej radzi sobie gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jest to obecnie jedna z najbardziej pożądanych gier na konsolę i tytuł ten również okrzyknięto najlepiej sprzedającą się grą startową. Warto podkreślić, że brano pod uwagę wyłącznie tytuły, które zostały zakupione bez konsoli.