Pierwsze urządzenia z rodziny Nexus otrzymały właśnie aktualizację do Androida 7.0 Nougat, jednocześnie Google poinformowało na swoim oficjalnym blogu o debiucie rynkowym systemu. W notce opisano najważniejsze nowości, które zobaczymy w nowym oprogramowaniu.

Nowy Android rozwijany był przez programistów od marca, kiedy to pojawiły się na jego temat pierwsze informacje. W ciągu najbliższych tygodni Android Nougat trafi na Nexusy 6, 5X, 6P, 9, Player oraz Pixel C. Aktualizacja zostanie również przeprowadzona na urządzeniach Android One. Pierwszym telefonem, który otrzyma nowy system fabrycznie, będzie natomiast LG V20.

Wraz z Androidem 7.0 klienci Google'a otrzymają nowe emotikony, zmodyfikowany panel Quick Settings, obsługę kilku aplikacji na jednym wyświetlaczu czy też szybsze przełączanie pomiędzy nimi. Wśród nowości znalazła się również obsługa API Vulkan, wsparcie dla funkcji Daydream czy też tryb Direct Boot.

W przyszłości nowy system powinien również trafić na nieco starsze urządzenia, czas pokaże jednak jak aktualizacja będzie wyglądała w praktyce...