Rusza pierwsza w Polsce blogosfera poświęcona w całości historii i tematom pokrewnym. Stworzona przez historyków dla historyków, jako miejsce wymiany myśli i opinii.

Dzięki bezpłatnym blogom autorzy blogowej platformy blogi.historia.org.pl docierają do szerokiego grona odbiorców. Czytelnicy komentują i dyskutują z blogerami. Na polemikach spotykają się profesjonalni historycy wraz z pasjonatami.

Bloga może założyć każdy kto chce pisać o historii, kulturze, sztuce i o powiązanych z nimi dziedzinach nauki, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Twórcy umożliwiają także założenie bloga także zainteresowanym instytucjom, fundacjom, stowarzyszeniom etc.

Chcemy w jednym miejscu zgromadzić najciekawszych i najpopularniejszych blogerów historycznych dostarczając im jednocześnie innowacyjną platformę blogową
- mówi wydawca portalu historia.org.pl Wojciech Duch.

Prostota i przejrzystość blogów łączy radość czytania i łatwość pisania. Każdy bloger otrzymuje indywidualne konto, które umożliwia mu intuicyjne zarządzanie blogiem. Dodanie wpisu lub multimediów zajmuje kilka sekund. Twórcy umożliwiają także blogerom dostęp do statystyk odwiedzin swoich wpisów. Każdy bloger jest autonomiczny w prowadzeniu swojego bloga. Sam decyduje o tematach swoich wpisów, dacie ich publikacji i moderacji komentarzy. Jednocześnie wystartowała wersja mobilna blogów.

[Łukasz Szewczyk]