Według francuskiego serwisu Gameblog, Sony znajduje się własnie w trakcie przygotowań do specjalnej imprezy poświęconej PlayStation 4 Neo. Według źródeł dziennikarzy Japończycy nie zamierzają czekać na Tokyo Game Show i nową wersję konsoli PS4 chcą pokazać światu tydzień wcześniej, podczas zorganizowanego na własną rękę wydarzenia.

Według informatorów Gamebloga, prezentacja PlayStation 4 Neo planowana jest na 7 września i ma odbyć się w Nowym Jorku. Warto podkreślić, że właśnie w tym mieście trzy lata temu pokazano konsolę PlayStation 4.

Do chwili obecnej wszyscy spodziewali się, że nowa konsola Sony zostanie zaprezentowana podczas Tokyo Game Show 2016, jednak plotki głoszą, że Japończycy zmienili plany żeby uniknąć zbiegu z prezentacją Nintendo NX. Teoretycznie te dwa produkty skierowane są do różnych grup odbiorców, jednak mimo to najwyraźniej Sony nie chce mieć tak poważnej konkurencji podczas pokazu PS4 Neo.

Przypomnijmy, że najprawdopodobniej nowe urządzenie będzie wyposażone w ośmiordzeniowy procesor Jaguar 2,1 GHz, grafikę wykorzystującą 36 CU oraz 8GB pamięci GDDR5 o łącznej przepustowości 218GB/s. Wciąż nie wiadomo ile przyjdzie nam za nową wersję konsoli zapłacić.