Steelseries Siberia V2 to gamingowe profesjonalne słuchawki z mikrofonem, typu zamkniętego okryte miękką wyściółką skóropodobną tłumiącą dźwięk z otoczenia oraz chowany mikrofon w słuchawce.
Zaprezentowany film przedstawia rozpakowanie słuchawek i analizę parametrów technicznych takich jak Impedancja, czułość i pasmo przenoszenia w recenzji słuchawek zamkniętych Steelseries Siberia V2 Full-Size Headset - Limited Edition MSI Gaming Notebook.

Słuchawki mimo, że z edycji limitowanej, są identyczne ze standardowymi słuchawkami w wersji analogowej o kolorze czerwonym.

Film zawiera kompletne omówienie rodziny słuchawek zamkniętych Steelseries Siberia V2 z uwzględnieniem podziału w odniesieniu do wyglądu kolorystycznego, a także typu użytego interfejsu przyłączeniowego.

Słuchawki Steelseries Siberia V2 występują w 5 wersjach przyłączeniowych:
  1. 2 x Jack 3.5 mm Słuchawki, mikrofon
  2. 2 x Jack 3.5 mm Słuchawki, mikrofon + dodatkowa karta dźwiękowa na USB
  3. 2 x Jack 3.5 mm Słuchawki, mikrofon + dodatkowa karta dźwiękowa na USB w standardzie surround sound system 7.1
  4. Złącze z kartą dźwiękową we wtyczce USB
  5. Jack 3.5 mm - 4-pins Made for iPad, iPhone, iPod w odpowiednim pilotem dla tych urządzeń.

Obejrzyj film, a dowiesz się o jakiej Impedancji należy kupić słuchawki, aby dobrze i głośno grały z Twoim urządzeniem mobilnym takim jak Smartfon lub Tablet.

Niskie napięcie zasilania w urządzeniach mobilnych wymusza na Nas stosowanie słuchawek o niskiej Impedancji od 16 do 32 Om (Ohm). Słuchawki o impedancji średniej 50, 80 Ohm nadają się do wzmacniaczy z niskiej półki o średnim napięciu zasilania, np. takich jakie występują w wzmacniaczach samochodowych i komputerach czy wyjściach słuchawkowych w urządzeniach peryferyjnych takich jak monitory.

Słuchawki o impedancji wysokiej 200 i 300 Ohm nadają się jedynie do wzmacniaczy i amplitunerów średniej i wyższej klasy lub do dedykowanych wzmacniaczy słuchawkowych.

Słuchawki najwyższej impedancji 600 Ohm dedykowane są wyłącznie do wysokiej klasy wzmacniaczy i amplitunerów z najwyższej półki lub wyspecjalizowanych wzmacniaczy słuchawkowych które dopuszczają tak wysoką impedancję.

W filmie znajdziecie tez krótkie omówienie zakresu słyszalności ludzkiego ucha i odpowiadający jej zakres przenoszenia testowanych słuchawek. Ludzkie ucho słyszy zakres dźwięków od 16Hz do 20kHz. A recenzowane słuchawki Siberia V2 mają pasmo przenoszenia od 28 Hz do 28 kHz - jak widać w górnym zakresie ich pasmo znacznie przekracza zdolności ludzkiego ucha.

Omówimy także znaczenie współczynnika głośności SPL. Jest to moc oddawana przez słuchawki przy dostarczeniu do nich napięcia 1V o częstotliwości 1kHz. Współczynnik SPL słuchawek Siberia wynosi 112dB. Jest to parametr zależny głownie od impedancji przetwornika, ale i od zastosowanych magnesów stałych i innych parametrów.

Zapraszam do obejrzenia filmu.