Intel, przy współpracy z gronem doświadczonych autorów, uruchomił polskojęzyczną wersję bloga Intel iQ. Jest to miejsce w sieci, gromadzące teksty o tematyce technologicznej, popularno-naukowej, rozrywkowej i lifestyle'owej.

Trzonem zespołu redakcyjnego Intel iQ (iq.intel.pl) jest Olaf Szewczyk (redaktor prowadzący Intel iQ, felietonista "Gazety Wyborczej", publicysta i bloger Polityki). Wśród pierwszych autorów publikujących na iQ znaleźli się Piotr Stanisławski (dziennikarz technologiczny i naukowy związany z portalami Gazeta.pl i Crazy Nauka), Łukasz Orbitowski (pisarz i publicysta nominowany do nagrody Nike i Paszportów "Polityki") oraz Aleksandra Stanisławska (dziennikarka naukowa związana m.in. z serwisem Crazy Nauka i radiem Tok FM). Lista autorów zawiera również dziesiątki nazwisk dziennikarzy i blogerów z całego świata, bowiem iQ to międzynarodowy projekt Intela obecny zarówno w USA jak i Europie.
Blog nie będzie się skupiał na tematyce newsowej ani konkurował z popularnymi blogami technologicznymi. Wpisy będą miały charakter przekrojowy, ich celem będzie zachęcanie do pogłębiania wiedzy i dalszego poszukiwania informacji. Intel iQ będzie platformą inspirującą czytelnika.

Na naszym blogu nie koncertujemy się na newsach. Nie chcemy być pierwsi, chcemy być arcyciekawi, zaskakujący, intrygujący. Nie będziemy konkurowali z największymi blogami i serwisami technologicznymi. IQ traktujemy jako platformę dostarczania inspiracji i wiedzy o najnowszych technologiach, które powstają w laboratoriach nie tylko Intela, ale i innych firm, informacji, które trudno znaleźć gdzie indziej. Koncentrujemy się na ciekawych artykułach, które z przyjemnością przeczytacie w wolnym czasie. To treści unikalne, magazynowe, pisane przez dziennikarzy i blogerów o dobrym piórze i wyrobionej marce. Poruszać będziemy tematy na styku technologii i nauki, sportu, rozrywki. Będzie niezmiennie ciekawie i inspirująco
- powiedział Juliusz Kornaszewski, Intel PR Manager CEE.

Już teraz na stronie Intel iQ dostępne są teksty polskich autorów - wstępniak Olafa Szewczyka, wpis Piotra Stanisławskiego, który zgłębia tajemnice egzoszkieletu i przedstawia scenariusze wykorzystania tego wynalazku w przyszłości , a także artykuł Łukasz Orbitowskiego o tym, jakiej ewolucji uległy gry komputerowe. Wymienione teksty, a także wiele artykułów autorów zagranicznych, dostępne są już na stronie http://iq.intel.pl
[Łukasz Szewczyk]