Premiera nowych układów Intela nadchodzi wielkimi krokami. Firma oficjalnie podzieliła się pierwszymi szczegółowymi informacjami na temat siódmej generacji procesorów Intel Core Kaby Lake. Dowiedzieliśmy się między innymi, że chipy weszły już do masowej produkcji a pierwsze mobilne urządzenia pracujące pod ich kontrolą pojawią się na rynku już w przyszłym miesiącu!

Intel Seven Gen 1

Jak informuje Intel, w rozpoczynającym się lada moment ostatnim kwartale roku, marki pozostające biznesowymi partnerami przedsiębiorstwa zamierzają wprowadzić na rynek ponad 100 modeli mobilnych sprzętów wyposażonych w procesory Kaby Lake. Desktopowe wersje procesorów zobaczymy z kolei w styczniu 2017 roku. Razem z nimi pojawią się również wydajniejsze układy przenośne oraz jednostki vPro.

Intel Seven Gen 2

Architektura nowych jednostek stanowi swego rodzaju rozwinięcie tej, która została zastosowana w generacji Skylake. Jednostki Kaby Lake produkowane będą w procesie 14 nm+, co według Intela ma poprawić wydajność o 12% w stosunku do poprzednika. Znacznej poprawie ma ulec również sprawność energetyczna, która według zapowiedzi będzie dwukrotnie lepsza niż w szóstej generacji i aż 10-krotnie lepsza w stosunku do pierwszej, z roku 2010.

Intel Seven Gen 3

Intel Seven Gen 4