Cryorig R1 Universal to idealne połączenie wydajności z kompatybilnością! Zaprojektowana z myślą o dążeniu do perfekcji. Uniwersalny schładzacz procesora bez ograniczeń! System chłodzenia Cryorig R1 to urządzenie z opatentowanym system łączenia elementów DirectCompress, Jet Fin Acceleration System mający poprawiać przepływ powietrza oraz jego skuteczność w odprowadzaniu ciepła, a także rozwiązania Heatpipe Convex-Allign czy Displacement Optimization System. Firmę Cryorig tworzą osoby o bogatym CV, które zdobywały doświadczenie w branży coolingu.
Film przedstawia unboxing i omówienie zalet doskonałego chłodzenia procesora Cryorig R1 Universal CR-R1B

System chłodzenia R1 Universal posiada jeden wentylator XF140 oraz cienki wentylator XT140 (140 x 13 mm). Zastosowano tu siedem 6-milimetrowych ciepłowodów. Wymiary całej konstrukcji to 140 x 130 x 168,3 milimetra. Warto zauważyć, że maksymalna wysokość modułów pamięci RAM czy innych elementów znajdujących się pod systemem chłodzenia może wynosić do 41,5 milimetra. Sam radiator waży 936 gramów, a całość z wentylatorami 1181 gramów. Model ten dostępny jest z zestawem montażowym dla podstawki Intel LGA 775, 1150, 1155, 1156, 1366 i 2011 oraz AMD Socket FM2, AM2 i AM3.

Największym atutem coolera Cryorig R1 Universal jest niepowtarzalny design, bardzo dobra wydajność i znośna kultura pracy przy niskich obrotach. Chłodzenie jest w pełni kompatybilne z małymi płytami głównymi (AMD i Intel) oraz pamięciami RAM z wysokim radiatorem. Poza tym oferuje ono bardzo prosty i szybki montaż, z którym powinny poradzić sobie nawet mniej doświadczone osoby. Producent udziela aż 6 lat gwarancji. W komplecie otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów, które ułatwiają instalację.