Prawdopodobnie nie było takiej rzeczy w świecie technologii w tym roku, która byłaby zmieniana tak często, jak data premiery iPhone'a 12. Przez jakiś czas wydawało się, że co drugi dzień pojawiał się nowy raport, twierdzący, że następny iPhone jest na dobrej drodze rozpoczęcia swojej premiery we wrześniu lub możliwe że będzie miał gwarantowane opóźnienie. Wreszcie w zeszłym tygodniu firma Apple potwierdziła, że ??"projekt dostawy będzie dostępny kilka tygodni później", oznacza to że iPhone 12 prawdopodobnie pojawi się na rynku między połową a końcem października.

DigiTimes opublikował w poniedziałek raport sugerujący, że premiera iPhone'a 12 zostanie podzielona na dwa etapy, przy czym dwa modele zostaną wydane na początku, a pozostałe dwa kilka tygodni później. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Apple wprowadził iPhone'a na rynek; w 2018 roku iPhone 8 pojawił się na rynku we wrześniu, a iPhone X w listopadzie, mimo ogłoszenia o tym w tym samym czasie.

Oto istotne informacje z artykułu DigiTimes o dostawach iPhone'a tej jesieni:

Apple może wypuścić swoje iPhone'y 5G w dwóch etapach, z dwoma 6,1-calowymi modelami w pierwszym i kolejnymi 6,7-calowymi i 5,4-calowymi urządzeniami w drugim, podały źródła, dodając, że dostawcy płyt głównych SLP dla pierwszych modeli rozpoczęły niedawno dostawy, a te drugie - pod koniec sierpnia.

Źródła dotyczące łańcucha dostaw również uważają, że "dostawy elastycznych płyt głównych dla nowych iPhone'ów osiągną szczyt około 2-4 tygodni później niż zwykle w tym roku", co może wskazywać na potencjalną datę premiery.

Poprzednie plotki ujawniły, że Apple wypuści jesienią cztery modele iPhone'a 12, czyli cztery modele, o których mowa powyżej. Z tego, co wiadomo, model 5,4-calowy i jeden z modeli 6,1-calowych będą bardziej przystępnymi cenowo urządzeniami z podwójnymi matrycami kamer, podczas gdy drugi model 6,1-calowy i model 6,7-calowy będą miały bardziej strome ceny i potrójną kamerę. Wszystkie cztery telefony mają obsługiwać sieci 5G.

Oprócz daty premiery i liczby modeli opakowanie nowego iPhone'a może się również zmienić tej jesieni, ponieważ inne pogłoski sugerują, że Apple wyjmie zasilacz i przewodowe słuchawki douszne z pudełka, aby zmniejszyć koszty produkcji i eliminacje odpadów elektronicznych. Widziano nawet dowód tej zmiany w postaci wyciekającego renderowania wkładki, która zostanie dostarczona w pudełku z iPhone'em 12.