Apple od kilku lat używa technologii skanowania Face ID na iPhone'ach i iPadach. W międzyczasie systemy Mac kontynuowały dziedzictwo Touch ID. Może się to wkrótce zmienić, gdy dataminery znajdą dowody na to, że Face ID może pojawić się na systemach Mac.

Jak donosi 9To5Mac, detektywi przekopali się przez kod w najnowszej wersji beta systemu macOS Big Sur i podczas tego wyszukiwania znaleziono odniesienia do Face ID.

Kod odnosi się do aparatu Apple TrueDepth, który umożliwia Face ID na obsługiwanych urządzeniach, takich jak iPhone i iPad. Komputery Mac obecnie go nie mają, ale kod BioCapture i FaceDetect wskazuje, że w pewnym momencie to się zmieni.

Nie wiemy dokładnie, które komputery Mac otrzymają ten nowy aparat obsługujący funkcję Face ID, ale równie dobrze mógłby on przyjść zarówno do komputerów MacBook, jak i iMac. To wszystko ładnie pasuje do następnej wersji Safari, która jest dołączona do systemu macOS Big Sur. W tej wersji będzie można używać danych biometrycznych do logowania się na stronach internetowych zamiast podawania hasła.